2021 Boys Track and Field Honor Roll

By NFHS on October 07, 2021 recordbookresult Print

100-meter Dash

Tevin Williams

Stillwater, OK

:10.20

Jaylen Slade

Bradenton IMG Academy, FL

:10.23

Chandler Smith

Orlando Bishop Moore, FL

:10.28

Leon Elloie

New Orleans Warren Easton, LA

:10.33

Deandrae McCray

Tallahassee North Florida Christian, FL

:10.33

Aaron Bell

Jacksonville Terry Parker, FL

:10.34

Jeremiah Smith

Tecumseh-Shawnee Heights, KS

:10.36

Jaren Kanak

Hays, KS

:10.37

Kevar Williams

DeLand, FL

:10.40

Jacari Kennedy

Orlando Jones, FL

:10.42

 

200-meter Dash

Connor Washington

Conroe Woodlands College Park, TX

:20.39

Jose Garcia

Harlingen, TX

:20.59

Chandler Smith

Orlando Bishop Moore, FL

:20.62

Aaron Bell

Jacksonville Terry Parker, FL

:20.71

Tyler King

Alief Taylor, TX

:20.74

Kellen Stewart

Rosenberg Terry, TX

:20.78

Ty'monyahe Abney

Longview, TX

:20.87

Nazzio John

San Antonio Roosevelt, TX

:20.89

Weston Baptiste

Montverde Academy, FL

:20.90

Zak Sedaros

Melbourne Viera, FL

:20.92

 

400-meter Run

Weston Baptiste

Monteverde Academy, FL

:46.63

Bradley Favors

Stone Mountain Stephenson, GA

:46.74

Markevus Jackson

Kissimmee Osceola, FL

:46.84

Sean Watkins

Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas, FL

:46.95

Calob Larson

Bismarck Legacy, ND

:47.02

Torrie Cox

Hollywood Chaminade-Madonna, FL

:47.05

 

800-meter Run

Samuel Austin

Oviedo, FL

1:50.00

Joshua English

Conroe The Woodlands, TX

1:50.95

Rheinhardt Harrison

Ponte Vedra Beach, FL

1:51.50

Darius Smallwood

Pottstown, PA

1:51.91

 

1,600-meter Run

Zach Truitt

Fairburn Landmark Christian School, GA

4:06.69

Sully Shelton

Kennesaw Harrison, GA

4:07.42

Nathan Green

Boise Borah, ID

4:07.86

Rheinhardt Harrison

Ponte Vedra Beach Nease, FL

4:08.10

Gary Martin

Warminster Archbishop Wood, PA

4:08.67

Kamari Kramer

Marietta, GA

4:08.90

Declan Rymer

Downington West, PA

4:09.62

Sam Rich

Fort Mill Catawba Ridge, SC

4:10.53

Gabriel Montague

Satellite Beach Satellite, FL

4:10.60

Noah Ward

Charleston Phillip Simmons, SC

4:11.00

 

3,200-meter Run

Rheinhardt Harrison

Ponte Vedra Beach Nease, FL

8:47.40

Sully Shelton

Kennesaw Harrison, GA

8:50.85

Larry Edwards

Morgantown University, WV

8:52.82

Nathan Green

Boise Borah, ID

8:53.47

Kamari Kramer

Marietta, GA

8:54.37

Gary Martin

Warminster Archbishop Wood, PA

8:54.87

Gabe Simonsen

Mustang, OK

8:56.07

Bradley Ball

Ponte Vedra Beach Nease, FL

8:57.00

Sean Korsmo

Bismarck, ND

8:57.82

Weber Long

Greencastle, PA

8:58.15

 

110-meter Hurdles

Kendrick Smallwood

Mesquite Poteet, TX

:13.47

Jerry Philippe

Fort Lauderdale Dillard, FL

:13.49

Leonard Mustari

Fort Myers Dunbar, FL

:13.62

Ethan Exilhomme

Orlando Timber Creek, FL

:13.67

Kashie Crockett

Monroe Ouachita, LA

:13.76

Malik Mixon

Atlanta Westlake, GA

:13.78

 

300-meter Hurdles

Bryce McCray

Richmond George Ranch, TX

:36.27

Denzel Hinds

Northside Health Careers, TX

:36.28

Kashie Crockett

Monroe Ouachita, LA

:36.42

Cameron Boger

Mesquite, TX

:36.69

Kendrick Smallwood

Mesquite Poteet, TX

:36.71

Lanard Harris

Baton Rouge Woodlawn, LA

:36.91

Leonard Mustari

Fort Myers Dunbar, FL

:37.16

Malik Mixon

Atlanta Westlake, GA

:37.23

 

4x100-meter Relay

Cedar Hill, TX

:40.48

Katy Tompkins, TX

:40.49

Alief Taylor, TX

:40.50

Crosby, TX

:40.66

Waco La Vega, TX

:40.71

Tulsa Union, OK

:40.75

North Crowley, TX

:40.78

Longview, TX

:40.79

Fort Lauderdale Dillard, FL

:40.83

Lewisville Marcus, TX

:40.83

 

4x200-meter Relay

Cedar Hill, TX

1:23.99

Cypress Ridge, TX

1:24.27

Killeen Shoemaker, TX

1:24.40

Waco La Vega, TX

1:24.61

La Grange, TX

1:24.89

North Crowley, TX

1:25.01

Fort Bend Marshall, TX

1:25.23

Alvin Shadow Creek, TX

1:25.24

Moore Westmoore, OK

1:25.42

Frisco Liberty, TX

1:25.58

 

4x400-meter Relay

Conroe Woodlands College Park, TX

3:13.37

Bradenton IMG Academy, FL

3:14.40

Alpharetta, GA

3:14.69

Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas, FL

3:15.10

Frisco Liberty, TX

3:15.39

Manvel, TX

3:15.49

Humble Summer Creek, TX

3:15.59

Miami Northwestern, FL

3:15.60

Richmond George Ranch, TX

3:16.65

 

4x800-meter Relay

Denmark, GA

7:44.21

Satellite Beach Satellite, FL

7:44.60

Kennesaw Harrison, GA

7:47.20

 

High Jump

Tyus Wilson

Sterling, KS

7-3

Kennedy Sauder

Fort Lauderdale Calvary Christian, FL

7-1

Kason O'Riley

Marble Falls, TX

7-0

Isaac Osifo

West Forsyth, GA

6-11

Dayvon Williams

Cuero, TX

6-10.50

Taite Priestly

Preston, ID

6-10

Jens Rueckert

Powder Springs McEachern, GA

6-10

Randy Kelly

Blythewood, SC

6-10

 

Long Jump

Galen Johnson

Tallahassee Lincoln, FL

25-9

Curtis Williams

Tallahassee Leon, FL

25-5

Malik Benson

Lansing, KS

25-2.25

Malaki Starks

Jefferson, GA

24-9

Leonard Mustari

Fort Myers Dunbar, FL

24-9

Evan Stewart

Frisco Liberty, TX

24-6.50

Adarrius Harshaw

Canton Cherokee, GA

24-3

Ashton Torns

Austin Westlake, TX

24-1.25

Jose Garcia

Harlingen, TX

24-1

Marc Morrison

Orlando Bishop Moore, FL

24-1

 

Triple Jump

Jaden Patterson

Humble Atascocita, TX

50-7

Jalen Walthall

Manvel, TX

50-4

Charles McCord

Central Daniels, SC

49-3.5

Donald Ray Lee

Klein Collins, TX

49-3.25

Brandon Green

Ruston, LA

49.3

Joshua Smith

Fairburn Landmark Christian School, GA

48-9.5

Elijah Williams

Lilburn Providence Christian, GA

48-9

Evan Stewart

Frisco Liberty, TX

48-9

Dainsus Miller

Fairburn Creekside, GA

48-10

 

Shot Put

Bryce Foster

Katy Taylor, TX

71-1

Cooper Mack

Watertown, SD

66-6.75

Jacob Tracy

Austin Lake Travis, TX

63-7.50

Kaden Patian

Hillsboro Central Valley, ND

62-7

Connor Vass-Gal

New Wilmington Wilmington, PA

62-6.25

Christian Cooper

Quinian Ford, TX

61-3.50

Darius O'Connell

Manhattan, KS

61-3

Matthew Rueff

Katy Seven Lakes, TX

61-2

 

Discus Throw

Kevin Grubbs

Humble Summer Creek, TX

207-1

Axel Sanchez

Emmett, ID

197-5

Daniel Norris

Greensburg Hempfield, PA

195-10

Jacob Tracy

Austin Lake Travis, TX

195-9

Kaden Pastian

 Hillsboro Central Valley, ND

193-4

Bryce Foster

Katy Taylor, TX

191-1

Brett Schwartz

Santa Fee Trail, KS

190-6

 

Pole Vault

Beau Domingue

Hammond, LA

17-0.25

Ty McPhail

Scott City, KS

16-6.75

Jack Mann

Austin Lake Travis, TX

16-4.75

Caleb Murdock

Argyle, TX

16-3

Grant Briscoe

Carrollton, GA

16-2

AJ Johnson

Hart County, GA

16-0.25

Francisco Amore

Charles Town Washington, WV

16-0

Justin Kern

Orlando Bishop Moore, FL

16-0

Dylan Truss

La Grange, TX

16-0

Colton Rhodes

Klein Cain, TX

16-0

 

Javelin Throw

Max Blaufuss

Olpe, KS

208-7

Collin Burkhart

Nazareth Area, PA

208-6

Devin Willis

Boca Raton FAU, FL

199-4

Chris Holyfield

Monroe Ouachita Christian, LA

196-11.75

Jack Garey

Fort Lauderdale Calvary Christian, FL

195-9

Matthew Prebola

Tunkhannock, PA

195-5

Riley Marx

Andale, KS

194-7

Caleb Walker

North Charleston Wando, SC

194-2

Nicholas Veynovich

Deerfield Beach Highlands Christian, FL

193-0

Bo Robison

Paola, KS

192-8